Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Tešnjarske večeri, Valjevo

VALJEVSKI LETNJI FESTIVAL 14 - 23. avgust 2015.
nedelja, 09 avgust 2015 21:15

U toku je redizajn prezentacije, očekujte nas uskoro u novom ruhu.


14. avgust, PETAK

17.00 Tešnjar – Galerija ,,Odisej'' – Kriva kuća, Birčaninova 59
SRPSKO GRAĐANSTVO TEŠNjARA 19. I 20. VEKA
Porodična arhivska građa
Autor: Zorica Jeremić Šević

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA
Mala škola ekstremnih sportova
Okupljanje i predstavljanje programa „Rolerice“ prijavljenim učesnicima
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.30 Plato ispred muzeja
Promicija prvog broja novog istorijskog naučnog časopisa: Natpisi i Zapisi
O časopisu govore: profesor dr Siniša Mišić, predsednik izdavačkog saveta i dr.Vladeta Petrović, urednik

19.30 Centar za kulturu Valjevo, Mala galerija
VALjEVCI U SENCI... NjIHOVE PRIČE...
Izložba fotografija
Autor: Tijana Bogosavljević

19.45 Plato Narodnog muzeja
GRAD POTONULIH BOGOVA
Režija: Zdsislav Cosac, Poljska
VELIKA IGRA. ARHEOLOGIJA I POLITIKA
Režija: Thomas Tode i Rasmus Gerlach
Filmovi sa HVI Međunarodne smotre arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Centar za kulturu Valjevo, Hol
IZLOŽBA LIKOVNIH RADIONICA CENTRA ZA KULTURU
Radovi: grafičke, vajarske i dizajnerske radionice

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
CENTAR SVETA I PLANETA
Predstava za decu
Agencija za izvođačku umetnost ,,Bast'' Beograd


20.00 Tešnjar i ulice Grada
TEŠNjARSKI SELFI ZA POČETAK
Fotografisanje sa prolaznicima
Autori: Forum mladih Valjeva

20.00-21.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
OTVARANjE TEŠNjARSKOG ETNO KUTKA
MUZIKA U SLIKAMA - MUZIKA U LIKOVNIM UMETNOSTIMA
Profesor – Dragan Nedeljković
Udruženje domaćina Valjevo – Etno kutak

20.30 Knez Miloša 26
OTVATANjE UMETNIČKOG PROSTORA (ATELjE-GALERIJA) PLAVŠIĆ
Izložba „KRUG SE PIŠE BESKONAČNO“
Postavka: ogledala, crteži-tuš, akvareli, ulja, lampe, satovi...

20.45 Trg Vojvode Mišića
PODIZANjE ZASTAVE 29. TEŠNjARSKIH VEČERI

21.00 Letnja pozornica
SVEČANO OTVARANjE TEŠNjARSKIH VEČERI

21.15 Bife kod poskoka, Tešnjar
ISHRANA U PRIRODI
Društvo istraživača Vladimir Mandić Manda

21.15 Matična biblioteka Ljubomir Nenadović
IZLOŽBA NARODNE BIBLIOTEKE ,,STEFAN PRVOVENČANI'' IZ KRALjEVA Autori: Gordana Timotijević, Ana Gvozdenović i Danka Spasojević
21.15 Letnja pozornica
VEČE FOLKLORA
Igraju: Kud Đerdan, Gradac, Sveti Georgije, Izvor, Krušik, Valjarice

21.30 Sala muzičke škole '' Živorad Grbić''
ZORAN RADMILOVIĆ
Monodrama Ivana Tomaševića - Žuće
Scena ,,Maska'' Šabac


15.avgust, SUBOTA

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
LEPOTICA I ZVER
Predstava za decu Kreativne radionice ,,Pinokio''
Udruženje Anđeli čuvari'' Valjevo
19.30 Centar za kulturu Valjevo, Mala galerija
Izložba - URA MINIJATURA
Autor: Dejan Bogojević

19.45 Plato Narodnog muzeja
MOĆ ELEMENTA : VODA
Režija: Charles Colville, Ruth Omphalius, Nemačka
RIMSKO POZORIŠTE U AOSTI
Režija: Benni Piazza, Italija
Filmovi sa HVI Međunarodne smotre arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Tešnjar, Birčaninova 58, Vinoteka Dardaneli
VINA SA PORUKOM
Promicija vinarija Pusula – Miličinica

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
LEPOTICA I ZVER
Predstava za decu
Kreativna radionica „Pinokio“, Udruženje „Anđeli čuvari“ Valjevo,

20.00 Tešnjar, Birčaninova 3, plato ispred pivnice Golos
PUTOVANjE SVETOM SA MONETOM
Izložba
Autor : Branko Goloskoković

20.00-21.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
O NEOBIČNIM IMENIMA BILjA
Profesor: Dragan Nedeljković

20.15 Moderna galerija
DUO ''Carpe Diem''
koncert
Sviraju: Tijana Stanojević i Anita Petrović

21.00 Letnja pozornica -– Plato Centra za kulturu
VAN GOG
koncert


16.avgust, NEDELjA

17.00 – 21.00 Park kod Jugopetrola
ROYALVET PET
Telefon za prijave: Jovana Fašeljak 060/610 73 77

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.30 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
LUTKA IZ ĐAČKOG KUTKA
Promocija knjige za decu Lucije Tasić
TRNOVA RUŽICA
Udruženje Anđeli čuvari'' Valjevo
Predstava za decu
MOJ OMILjENI LIK IZ BAJKE
Likovni konkurs za decu od 3 do 7
Prijavljivanje radova od 16-20. Avgusta

19.30 Centar za kulturu Valjevo, Mala galerija
RADIONICA STRIPA CENTRA ZA KULTURU - S TRIPOVANjE
izložba

19.45 Plato Narodnog muzeja
MOĆ ELEMENTA: VAZDUH
Režija: Charles Colville, Ruth Omphalius, Nemačka
LIPARI, LUKA ZA KOJU NIKO NIJE MISLIO DA POSTOJI
Režija: Roberto Rinaldi,Italija
Filmovi sa HVI Međunarodne smotre arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Tešnjar, Birčaninova 58, Vinoteka Dardaneli
VINA, ŽENSKIH RUKU DELA
Promocija vinarija Sestre Aleksić – Vranje

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
MARKO KRALjEVIĆ I MUSA KESEDžIJA
Predstava za decu
Puls teatar Lazarevac

20.00-21.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
HRAMOVI, PALATE I VRTOVI DALEKOG ISTOKA
Profesor: Dragan Nedeljković

21.00 Letnja pozornica – Plato Centra za kulturu
TROPIKO BEND
koncert

17.avgust, PONEDELjAK

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.30 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
U CARA TROJANA KOZJE UŠI
Predstava za decu u izvođenju vaspitača Kreativne radionice ,,Pinokio''
Udruženje Anđeli čuvari'' Valjevo
19.00-21.00 Teren OŠ „Sestre Ilić“
17 – 18. 8. OTVORENO PRVENSTVO TEŠNjARA U MALOM FUDBALU
Takmičenje najmlađih fudbalera, Asmedia
19.45 Plato Narodnog muzeja
ZVUCI KAMENOG DOBA
Režija: Petrus van der Let, Austrija
VIMINACIJUM – IMPERIJA SRBIJE
Režija: Marijana Petrović, Srbija
ŽENA U POMPEJI
Režija: Oreste Tartglione, Italija
Filmovi sa HVI Međunarodne smotre arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
IKAROV LET
Predstava za decu
Agencija ''Ars Longa'', Beograd

20.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
SLOVENSKI BOGOVI I OSTALE SILE
Profesor: Dragan Nedeljković

20.30 Internacionalni umetnički studio '' Radovan Trnavac Mića''
LAZA AVRAMOVIĆ I PRIJATELjI
Koncert

21.00 Letnja pozornica – Plato Centra za kulturu
MILAN STANKOVIĆ
Koncert

18.avgust, UTORAK

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

19.45 Plato Narodnog muzeja
VREME METALA. NASTAJANjE HIJERARHIJE
Režija: Petrus van der Let, Austrija
MONUMENTALNI KOMPLEKS SVETOG ORSA OD IV DO XI VEKA
Režija:Paolo Albanese,Italija
MONUMENTALNI KOMPLEKS SVETOG ORSA U AOSTI OD XII DO XXI VEKA Režija:Paolo Albanese,Italija
Filmovi sa HVI Međunarodne smotre arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Tešnjar, Birčaninova 58, Vinoteka Dardaneli
PROMOCIJA MANASTIRSKE RAKIJE
Manastira Lelić


20.00 Dečja scena, Letnja bašta Doma vojske
NEVALjALI PUTNIK
Predstava za decu
Putujuće pozorište ''Ćira'' Beograd

20.00-21.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
CVETNIK IMENA – ANTROPONIMI FITONIMSKOG POREKLA
Profesor Dragan Nedeljković
20.30 Dvorište Matične biblioteke Ljubomir Nenadović
POZORIŠTE I PRIKLjUČENIJA DUŠANA KOVAČEVIĆA

21.00 Muzička škola ''Živorad Grbić'' - Svečana sala
TRIO AMOROSO
Koncert

21.00 Letnja pozornica – Plato Centra za kulturu
SAŠA MATIĆ
Koncert


19.avgust, SREDA

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA
Mini takmičenje polaznika ''Rolerica'' u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
PRIČA O ELZI I ANI
Predstava za decu Kreativne radionice ,,Pinokio''
Udruženje Anđeli čuvari'' Valjevo

19.30 Valjevska gimanazija, svečana sala
MUZIKA KROZ VEKOVE
koncert
Sviraju: Kristina Stepanović i Kristijan Petrović

19.45 Plato Narodnog muzeja
POSRANO SIROMAŠTVO
Režija: Vidžej S. Džoda. Južnoafrička Republika i Danska
UČITELjICA AJOVSKA
Režija: Vilijam Politikovič, Češka
Filmovi sa HVI Međunarodne smotre etnološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
KRALj MAJMUN
Predstava za decu
Agencija ''Ars Longa'' Beograd


20.00-21.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
O NESLOVENSKIM IMENIMA BILjA
Profesor: Dragan Nedeljković

20.00 Centar za kulturu Valjevo, Hol
NA TRAGU SVETLOSTI
Foto kino klub Srbije

21.00 Istraživačka kuća
DIVČIBARE – OBJETIVOM STRANACA
Izložba
Organizatori: Društvo istraživača Vladimir Mandić Manda i UG Divčibare

21.00 Letnja pozornica
110 GODINA IZA NAS
Folkloni anasambl KUD Abrašević
koncert

20.avgust, ČETVRTAK

17. 00-19.00 Plato Centra za kulturu
Prijavljivanje učesnika za maskembal

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
NAŠOM DUŠOM ZA DEČJA SRCA
Izložba kreativnih radova Društva za cerebralnu paralizu i Kluba osoba sa invaliditetom namenjena deci
Organizator: Društvo za cerebralnu paralizu

19.00 MASKEMBALSKA ŠETNjA

19.30 Gradski trg
DA OKRENE CELU STVAR DEČJI MASKENBAL - MASKENBALSKI TEŠNjAR!
Ustanova za decu predškolskog uzrasta „Milica Nožica“
Nastupaju: Horić „Srculence“ Plesni studio ''RMP'' i škola bubnjeva Branka
Popovića

19.45 Plato Narodnog muzeja
AINU. PUTEVI DO SEĆANjA
Režija: Markos P. Senteno
Film sa HVI Međunarodne smotre etnološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Centar za kulturu Valjevo, Hol
PROMOCIJA TREĆEG BROJA KNjIŽEVNOG ČASOPISA BRANKOVINA
Učesnici: Branko Stevanović, pesnik i književni kritičar, članovi redakcije časopisa,
autori zastupljeni u časopisu i Aca Vidić , glavni urednik i voditelj.

20.00 Tešnjar i ulice Grada
TEŠNjARSKI SELFI ZA KRAJ
Fotografisanje sa prolaznicima
Autori: Forum mladih Valjeva
20.00 Dvorište matične biblioteke "Ljubomir Nenadović"
POD ISTOM ZVEZDOM
Program polaznika Škole glume i kulture govora Katarine Vićentijević
21.00 Letnja pozornica
MJUZIL ,,MOJ GRAD''
koncert
„Studio M“ Valjevo

20.00-21.00 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
TAJNA JE U IMENU – LEKOVITO BILjE
Profesor: Dragan Nedeljković
Udruženje domaćina Valjevo – Etno kutak

20.15 Valjevska gimnazija, svečana sala
MUSIC FAMILY
koncert
Učesnici: Jelena Mirković, Aleksa Mirković i Andrija Mirković

21.30 Valjevska gimnazija, svečana sala
VEČE HORSKE MUZIKE
koncert

21.avgust, PETAK

11.00 Poslovni fakultet ''Singidunum'', sala na prvom spratu
PROGRAMI RAZVOJA LOKALNIH ZAJEDNICA – PRIMERI DOBRE PRAKSE
Okrugli sto
Organizatori: Udruženje ''Eve'' i poslovni fakultet ''Singidunum''

18.00- 20.00 Plato Centra za kulturu
POLIGON SPRETNOSTI I BEZBEDNOSTI
IZLOŽBA MOTORCIKALA
Moto klub Valjevo

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
NAŠOM DUŠOM ZA DEČJA SRCA
Izložba kreativnih radova Društva za cerebralnu paralizu i Kluba osoba sa invaliditetom namenjena deci
Organizator: Društvo za cerebralnu paralizu

19.45 Plato Narodnog muzeja
UKRATKO
Režija: Kristina Pitouli, Španija
Film sa HVI Međunarodne smotre etnološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Desnakin venac
OD POČETKA TEŠNjARA UVEK NA TEŠNjARSKIM!
Tribina – Turizam kao stil života
20 godina TA Nacional Valjevo

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
A KOJI JE DAN MENI ROĐENDAN
Predstava za decu
Dobri ljudi Valjevo
19.30 Muzička škola ''Živorad Grbić'' - Svečana sala
PUT OD ZLATNIH NOTA
Koncert Muzičke škole ''Živorad Grbić''

21.00 Letnja pozornica
Kamerni orkestar ''TAURUNUM'' Zemun
koncert

22.avgust, SUBOTA

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERICA
Mini takmičenje polaznika „Rolerice“ u skejt parku – poligon sa merenjem vremena
Mala škola ekstremnih sportova
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

19.00 Trg Desanke Maksimović
TRKA BEBA
Bebe starosti do 24 meseca,
Prijavite se za stazu dugu 24 metra!
Prijavljivanje učesnika za trku beba 18.00-19.00

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio''
MOJ OMILjENI LIK IZ BAJKE
Proglašenje pobednika dečjeg likovnog konkursa i žurkica za sve učesnike
Organizator: Udruženje ,,Anđeli čuvari'' Valjevo

19.45 Plato Narodnog muzeja
O, RIBARU, DRUŽE STARI
Režija: Amaja Sumpsi, Portugal
Filmo sa HVI Međunarodne smotre etnološkog filma Narodnog muzeja Beograd

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
HAJDUCI
Predstava za decu
Šabačko pozorište

21.00 Letnja pozornica – Plato Centra za kulturu
BED KOPI
koncert

21.30 Tešnjar, Birčaninova 95
SA VALjEVSKOM PIVAROM POD MESEČINOM

23.avgust, NEDELjA

21.00 Letnja pozornica – Plato Centra za kulturu
DI DžEJ VEČE
Koncert

SVAKODNEVNA DEŠAVANjA:

Tešnjar, Birčaninova – Promocija srpskih vina
Prodajna izložba zanatskih proizvoda i ručne radinosti
Izložba i prodaja meda - Udruženje pčelara Valjeva
Tešnjarski sajam knjiga
Izrada i prodaja unikatnog nakita
Reporterske aktivnosti redakcije „Tešnjarskog glasonoše“
Prodajna izložba sadnog materijala – Zeleni kutak u Tešnjaru,Birčaninova 98 i 101


Radno vreme Narodnog muzeja, Muselimovog konaka, Moderne galerije do 22č.


U SLUČAJU LOŠIH VREMENSKIH USLOVA ALTERNATIVNI PROSTORI SU CENTAR ZA KULTURU, NARODNI MUZEJ I SVEČANA SALA VALjEVSKE GIMNAZIJE.

22. avgusta 2015. izlazi 48. broj Tešnjarskog glasonoše
a do tada sve o zbivanjima na Tešnjarskim večerima
možete čitati na adresi
www.tesnjarskevaljevo.rs


kontakt telefoni:

014 230 620, 014 223 219, faks 014 223 099
e-mail:
Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli
www.tesnjarskevaljevo.rs
www. valjevo.org.rs
www.czk.rs


SAVET FESTIVALA:
Aleksandar Vujić Subotić, predsednik Saveta
dr Vladimir Krivošejev, direktor Narodnog muzeja Valjevo
Jelica Stojanović, načelnica Gradske uprave za društvene delatnosti,
finansije, imovinske i inspekcijske poslove
Zora Bojičić, načelnica Odeljenja za društvene delatnosti
Dragica Čanković, direktorka Turističke organizacije

ORGANIZATORI:

Centar za kulturu Valjevo
Muzička škola ''Živorad Grbić''
Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo
Zavod za zaštitu spomenika kulture Valjevo
Narodni muzej Valjevo
Internacionalni umetnički studio
„Radovan Trnavac Mića“
Moderna galerija Valjevo
KUD „Abrašević“
Ustanova za decu predškolskog uzrasta „Milica Nožica“
Turistička organizacija Valjevo
OŠ „Sestre Ilić“
Asmedia
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
Kulturno-prosvetna zajednica grada Valjeva
Istorijski arhiv Valjevo
Udruženje ''Anđeli čuvari''
UPŽ „EVE“
Poslovni fakultet Valjevo – Univerzitet Singidunum

UMETNIČKI DIREKTOR
Miloš Smiljanić

IZVRŠNI DIREKTOR
Veseljko Belušević

KREATIVNI TIM
Katarina Marinković
Angelina Lukić
Sandra Pujić

VIZUELNI IDENTITET
Dušan Arsenić

VODITELj
Slavica Savić Vujanac

FOTOGRAF
Dragan Krunić

VOLONTERI
OPS! Omladinska pozorišna scena Centra za kulturu
Forum mladih Valjeva

 
PROGRAMI PREMEŠTENI U CENTAR ZA KULTURU
četvrtak, 21 avgust 2014 16:53
FOTOZbog vremenskih neprilika sledeci programi se premestaju u zatvoren prostor:

21.avgust:
1.predstava ZENSKI I MUSKI RAZGOVORI premesta se u veliku salu Centra za kulturu u 20h
2.koncert STUDIO M premesta se u veliku salu Centra za kulturu u 21h
3.predstava PORTRET premesta se u veliku salu Centra za kulturu u 23h
Opširnije...
 
UŽIVO ONLINE
subota, 16 avgust 2014 11:12
 
<< Početak < Prethodna 1 2 Sledeća > Kraj >>

Strana 1 od 2


Dizajn i izrada: Agencija Akter 2011.